Reklam Alanı !
 
Ekim 22, 2017, 11:04:24 öö

Haberler:

Sayın Üyelerimiz ! Lütfen Beklememeniz Adına Forum'da Sorunuz İle İlgili Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız.!
Arama Sayfasına Ulaşmak İçin ! TIKLAYINIZ!!! Linkleri gorebilmeniz icin izniniz yok! Uye ol veya Giris yap


Gönderen Konu: Yönetici ve olası yolsuzluklar karşısında ne yapabiliriz ?  (Okunma sayısı 6143 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Selamlar,

Değerli dostlar bir sorum olacak.

Kat malikiyim , Apartman Yöneticisinin dış cephe kaplama ihalesi için konuştuğu şirketler ve aldığı fiyatlar'ı görmek istiyorum.  Göstermiyor
Apartman toplantılarına yeterli  katılım olmadığı için yaptık ettik yeni yönetim kabul edildi hoop tamam diyerek  ve karambole getirerek kaç senedir yönetimi bırakmıyorlar.  Denetçi olarak ta bizi de kabul etmiyorlar.

Ayrıca apartman çıktılarını ve bazı demirbaşları görmek istedik ve toplantıda çıktıların akıbetini sorduk.  Kalorifer dairesini göstermedikleri gibi Altında yönetim kurulu denetçilerin  imzasının bulunduğu,  kalorifer dairesini göstermek için bunu imzalamanız gerekiyor bize hırsız dediniz  sizi mahkemeye verme hakkımız saklıdır gibi içeriği olan noter tastikli bir bildiri gönderdiler.

Yönetici otoparkın belirli bir kısmına beton döktü, kendi otomobilini ve motorsikletini oraya sabitledi,
Yani hesap soramıyoruz bu konuda ne yapılmalıdır ?

mesela apartmanın en alt katı satıldı ve bu para bir süre bankada bekletildi vs.

Veya diğer giderlerin akıbeti ile ilgili geriye dönük yolsuzluk araştırması yaptırılması konusunda nasıl bir yol izlemek gerekir ?
Kat mülkiyeti hukukunu inceledim ancak bir hukukçu olmayınca ibarelerdeki bir kelime bile bir çok şeyi değiştirebiliyor tam anlayamıyoruz haliyle

Zamanınız için şimdiden teşekkür ederim Saygılar.

Yalım K. Arslan


  • Okunma sayısı 6143 defa
  • 0 Yanıt
Paylas facebook Paylas linkedin Paylas twitter