Reklam Alanı !
*
Bağımsız Alanda Ortak Kullanım Sistemi Değişimi
« : Şubat 17, 2018, 11:26:11 öö »
Merhabalar;

Benzer bir konuyu forum içerisinde aradım fakat bulamadım.

Yakın zamanda evleneceğim ve evime taşınmadan önce daire içerisinde tadilat yaptırıyorum. Yapılacak olan tadilat gereği, petek boyutunu değiştirmeden sadece aynı oda içerisinde yerini değiştirmek istiyorum.

Kanuni olarak bu hakkımın olduğunu biliyorum. Fakat ısınma sistemi merkezi sistem doğalgaz olduğu için, petek değişimi sırasında ( 1 -2 saat lik bir süreç) merkezi sistemi kapatması veya su seviyesini indirmesi gerekiyor. En üst katta olduğumuz için su seviyesini azalttığı takdirde kolaylıkla diğer daireleri etkilemeden bu tadilatı gerçekleştirebileceğiz.

Yönetici Öğle saatlerinde sıcaklığın + 16 derece olduğu İzmir de bu tadilatı yapmamıza izin vermiyor ve bütün tadilat planımızı aksatıyor.

Bu durum ile ilgili olarak haklarım nelerdir? Gerekli başvuruları nerelere bildirebilirim ?

İlginiz için teşekkür ederim.
*
Ynt: Bağımsız Alanda Ortak Kullanım Sistemi Değişimi
« Yanıtla #1 : Şubat 25, 2018, 07:56:19 ös »
Konu çok basit aslında.

(1) Sıcak su sistemi su basmak zorunda olduğundan su seviyesi kademeli olarak düşmez. Tamamen düşürülür, siz daire girişini / vanasını kapatırsınız, su seviyesi alt katta tutulmuş olur.

(2) Yöneticiye durumu izah eden bir ihtar gönderebilirsiniz.

Ama sizin çözümünüz; daire giriş vanasını kapatıp, kalörifer banyo peteğinden suyu boşaltacaksınız. Daha sonra yine de kova gibi tedbirlerle etrafa  sıçrayacak suya engel olursanır; tadilat için tüm sistemi kapatmanıza gerek yok sanıyorum.

 

Reklam Alanı !