Reklam Alanı !
*

    Çevrimdışı y06

  • **
  • 1
  • 0
  • Katmulkiyeti
güneş enerjisi
« : Ocak 02, 2017, 12:59:09 ös »
çatıda benim güneş enerjim var. çatı üzerinde ki yeri diğer kat mülkiyetlerindeki payları mevcuttur. beni dava ettiler. dava neticesinde davanın kısmeen kabulune güneş enerjisine tekniğine uygun hale getirilmesine projelendirirlerek mahkeme karar vermiştir. bilirkişi tespiti ise binanın 50 yıllık olduğu apartman yönetim kararı olmadığı kmk 19 md. 2 md. aykırı olduğu güneş enerjisinin tekniğine uygun olarak yapılmadığı yargıtay karar şartlarını sağlamadığı yönetim planı kmk 19 md. aykırı olduğu görüş raporu vermiştir. bu durumda benim ne yapmam lazım.
not: çatı tadiilat  olmamasına rağmengüneş enerjisinden kaynaklanmadığı bu mahkeme kararı ve bilirkişi raporlarınaa göre ne yapmam lazım.
*
Ynt: güneş enerjisi
« Yanıtla #1 : Ocak 08, 2017, 06:23:34 ös »
Sorularınız da zaten cevaplarını yazmışsınız.

1. Kat Mülkiyeti Kanunu Madde 19 'a göre bu işlemi yapabilmeniz için bütün kat maliklerinin en az beşte dördünün yazılı rızasını alacaksınız.
2. Güneş enerjisi sisteminizi teknik olarak projelendirilerek (Mühendis tarafından) belediyeden ruhsat almanız gerekiyor. Ruhsat alırken belediye ekipleri projenin mimari projeye, ana yapıya ve dış görünüme zarar verip vermediğini göz önüne alacaktır. 
« Son Düzenleme: Ocak 08, 2017, 06:32:55 ös Gönderen: Ohcoskun »
 

Reklam Alanı !