Reklam Alanı !
Değerli üyeler,
11 mart 2018de olağanüstü genel kurul için çağrı süresinde yapıldı ancak, elden kapıcıyla çağrı yazısı dağıtılarak. İmza karşılığı değil. 42 daireyiz. Şehir dışında olanlar var onlara da taahhütlü posta gittiğini de sanmıyorum.
Gündem ise önemli bir sebep değil. Olağan genel kurulda alınan kararları içeriyor.
1-Yalıtım tekliflerinin değerlendirilip karara bağlanması,
2-kapıcıyı çıkaracaktık onun durumunun görüşülmesi,
3-site sorunlarının görüşülüp karara bağlanması,
4- dilek temenniler kapanış.
Tabi asıl önemli konu, bu gündeme ilave yaptırılabilir mi, dilek temenniler kısmı olduğu için katılanların da %kaç oyuyla gündeme yönetici değişikliği ve ilave başka konular eklenebilir mi?
Ben önceki yönetimdeydim. yeni yönetime hesapları devrederken siteden alacaklı olduğum tutar vardı, ancak yeni yönetici bana husumeti olduğundan paranı vermiyorum diyor. Bana karşı da küfürlü ve saygısız davranışları oldu.
Durumu birkaç komşuyla paylaştım. Toplantıda yeni yönetici seçimi yapılsın diyorlar.
Peki, gündem zaten genel kurulda alınan kararlardan oluşuyor. Önemli bir sebep değil. Çağrı usulüne uygun değil.
Buna rağmen katılım olur ve toplantı yapılırsa, Yeni yöneticinin seçimi konusunda ayrıca bir karar aldırılabilinir mi? Karar yeter sayısı ne olmalıdır. Bu toplantıda alınacak kararlar geçerli olur mu?

Madde 41 – Kat malikleri kurulu, yöneticinin bu görevdeki tutumunu devamlı olarak denetler ve haklı bir sebebin çıkması halinde onu her zaman değiştirebilir.  diyor.
Buna göre, olağanüstü genel kurulda gündemdeki dilek ve temenniler kısmında yönetici seçimi görüşülüp oylama yapılabilir mi? oylamada katılanların oy çokluğu ya da oybirliği ne derece geçerlidir?
Cevaplarınız için teşekkürler.
« Son Düzenleme: Mart 06, 2018, 12:19:53 ös Gönderen: sardunyasitesi »
*
Anlattığınız gibi ise hak düşürücü süre aranmaksızın her hangi bir tarihte (ama öğrenildiği andan itibaren en kısa zamanda) Alınan Kararların İptali davası açılabilir.

Kararlar Mutlak Butlan kararlardır.

Dilek ve Temenniler gelecek toplantı(lar) için niyet anlamında bir gündem hakkında (gelecekte eklenecek) gündem görüşmek içindir. Bu aşamada karar alınamaz.

Yani hiçbir toplantıda TOPLANTILARDA gündem dışı karar(lar) alınamaz. Mutlak Butlan kararları olup, iptali için  Hak Düşürücü Süre  bakımından zaman aşımı yoktur.

Sadece OLAĞAN toplantılarda Kurul Kazanı (Kat Maliki Sayısı) 1/3 nisbetinde talep olursa gündeme eklenir ve Karar Yeter sayısı ile karar(lar) alınabilir. Nitelikli çoğunluk gerektiren karar yeter sayısına dikkat edilmelidir.
« Son Düzenleme: Mayıs 03, 2018, 12:58:36 ös Gönderen: ck0902 »
 

Reklam Alanı !