Reklam Alanı !
*
Yeni Site Yönetimi Kurulum Hk
« : Aralık 26, 2017, 01:01:52 ös »
Merhabalar.
3 ikiz villadan oluşan toplamda 6 bağımsız bölümden müteşekkil bir sitede oturuyoruz. Oturalı 7 ay oldu. 6 dairenin 3 ü şu an doldu. Diğer dairelerde bazı sıkıntılardan dolayı henüz taşınan kimse olmadı.
Öncelikle 8 den az bağımsız bölüm olduğundan ötürü yönetici seçilmesine gerek olmadığını gördüm araştırınca. Ancak Yönetim Planı oluşturulması zorunluymuş.
Biz ilk kez böyle bir şey yapacağız. Komşularımızla bir yönetim kurulması konusunda anlaştık. Nereden başlamalıyız? Sırasıyla bize yapmamız gereken işlemleri kısaca açıklayan biri olursa çok memnun olacağım.

Teşekkür ederim
*
Ynt: Yeni Site Yönetimi Kurulum Hk
« Yanıtla #1 : Mart 17, 2018, 08:07:46 ös »
Kat Mülkiyeti Kanununun son güncel metnini temin edip okumanız. Ona göre yeni bir döküman açarak malikler toplanıp kararlaştırarak maddeleri eklemelisiniz.
hali hazırda sitede Site Yönetim Planı ve Apartman Yönetim planı örnekleri var. İhtiyacınızın dışındaki maddeleri çıkarıp ihtiyaçlarınızı KMK ya göre eklersiniz.
Ekstra bulunduğunuz yerde ihtiyaç olacak zaruri şeyleri kararlaştırıp oy birliğiyle yazabilrisiniz.

Günlük, Haftalık, Aylık, Yıllık rutin yapıkacak şeyleri belirleyebilir, hayvan besleme kuralları, temizlik kuralları, bahçivan temini, aidatlar gibi şeyleri belirleyebilrisiniz.

Bilgi seviyem bu kadar!
« Son Düzenleme: Mart 17, 2018, 08:09:29 ös Gönderen: velisanli »
 

Reklam Alanı !